2017/03/26

,,NERVE'' W PRAWDZIWYM ŻYCIU


Kto by pomyślał, że sytuacja z filmu może się powtórzyć w prawdziwym życiu? Oglądając ,,Nerve" byłam zaintrygowana tą grą. Im trudniejsze zadanie do wykonania, tym więcej kasy do zgarnięcia. Ciekawe, prawda? Ktoś wpadł na pomysł, żeby wcielić tą grę w życie, jednak przy tym zmienił trochę zasady. 

Niebieski wieloryb - tutaj to ty płacisz najwyższą stawkę.

Może się to wydawać dziwne, ale wiele osób wzięło udział w tej ,,zabawie". Najwięcej ofiar tej gry zlokalizowano w miejscu jej powstania, czyli w Rosji. To chyba nie była zaskakująca wiadomość, bo jak ktoś kiedyś powiedział ,,Rosja to nie kraj, to stan umysłu". Z tego co wiadomo przez niebieskiego wieloryba zginęło już ok. 130 osób.

Rozumiem, że wiele z was nie do końca wie o co chodzi w tej grze, a więc już tłumaczę. Kiedy już zdecydowaliśmy się, że podejmujemy się tego wyzwania, piszemy do naszego ,,opiekuna". Od tej pory przez 50 dni wykonujemy zadania. Jednak nie są to normalne zadania. Zaczyna się od okaleczania, a dokładniej wycięcia żyletką na ręce ,,f50" i wysłania zdjęcia naszemu ,,opiekunowi". Z każdym dniem te zadania są coraz gorsze. Wychodzenie na dachy, oglądanie horrorów o różnych dziwnych godzinach, rozmowa przez Skype'a z ,,opiekunem", a na końcu samobójstwo, poprzez skoczenie z dachu wysokiego budynku.

A co jeśli w trakcie tej gry ktoś zechce zrezygnować? Niestety nie mam dobrej wiadomości. Przeczytałam ostatnio, że kiedy chcemy przestać grać to gra tak naprawdę się nie kończy. Wtedy twój ,,opiekun'' zaczyna przysyłać ci różne groźby, że jeśli nie wrócisz do wyzwania to on sam cię znajdzie i w najgorszym wypadku zabije.

A Ty? Co sądzisz o niebieskim wielorybie?A tak na koniec pragnę was poinformować, że już niedługo wybije pierwsze tysiąc wyświetleń bloga! Do tego jeszcze 25 czytelników, mega się cieszę i dziękuję! ♥ Miłej niedzieli wam życzę :)

Arlen♡

16 komentarzy:

 1. Ja ostatnio spotkałam się ze stwierdzeniem, że to "fake". Coś jak głuchy telefon. Tu ktoś coś powiedział, drugi podał to dalej dodał coś od siebie i taki wyszedł efekt. Ja szczerze mówiąc wątpię żeby takie coś było realne. Fakt, dochodzi do samobójstw i możliwe, że komuś przytrafiła się taka historia, że pod wpływem czyich gróźb i zastraszań popełnił samobójstwo... Ale czy naprawdę przez 50 dni rodzice nic by nie zauważyli lub nauczyciele, znajomi? Nikt by nie znalazł jakichś dziwnych wiadomości, zdjęć i po adresie nie odnalazł tej osoby po drugiej stronie? Dziwna sprawa.

  Polecam przeczytać :
  http://www.spidersweb.pl/2017/03/niebieski-wieloryb.html
  http://www.blogojciec.pl/dzieci/niebieski-wieloryb-rzeczowo-o-tym-prawdy-tkwi-opowiesciach-o-zabojczej-dla-dzieci-grze/
  http://wyborcza.pl/magazyn/7,124059,21544578,niebieski-wieloryb-nie-zagraza-naszym-dzieciom-prawdziwym.html?disableRedirects=true

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też byłam lekko zdziwiona tym, że nikt tego nie zauważał. Może faktycznie tylko ktoś sobie to wymyślił. W wolnej chwili przeczytam sobie te artykuły :)

   Usuń
 2. chyba nie ogarniam tej gry a tym bardziej dziwię się ludziom że są tacy głupi że w to decydują się bawić... żal i żenada;/ obserwuję z miłą chęcią i zapraszam serdecznie do siebie;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Pierwszy raz słysze o tej grze. Co za głupota. Nie skomentuje tego bo aż żal się produkować.

  OdpowiedzUsuń
 4. Uwielbiam ten film ,, Nerve,, <3
  Jeżeli chodzi o Niebieskiego Wieloryba słyszałam i uważam że to głupota
  http://roksanafashionist.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 5. I really love your blog! I like your posts and photos! I follow you through the GFC, maybe you'll follow me too?

  I shall be very glad to friendship! Have a nice week!

  xoxo, Nastya

  MY BLOG NASTYA DEUTSCH

  OdpowiedzUsuń
 6. Nie rozumiem ludzi, którzy grają w tą idiotyczną grę. Nie rozumiem po co tak sobie "urozmaicać" swoją śmierć, po co w ogóle się zabijać? To według mnie czysta ludzka głupota ;)

  Pozdrawiam i zapraszam do mnie! UNREALIZABLE

  OdpowiedzUsuń
 7. Niestety świat jest chory, a ludzie żerują na naiwności, cierpieniu i niestabilności psychicznej innych osób. Cała ta sytuacja jest smutna :(
  http://shizuko-ai.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 8. ja byłam w szoku kiedy dowiedziałam się o niebieskim wielorybie, a jeszcze w większym kiedy dowiedziałam się, że są osoby, które w to grają. Bezsens i głupota moim zdaniem.
  mój blog, hooneyyy

  OdpowiedzUsuń
 9. Pierwsze słyszę. Niezbyt rozumiem o co w tym chodzi. Skoro na końcu jest samobójstwo, to to nie jest gra, tylko męczeństwo, albo co gorsza oddawanie swojej duszy upadłym aniołom. Straszne..
  mój blog

  OdpowiedzUsuń
 10. Kompletnie byłam zdezorientowana kiedy dowiedziałam się o tej grze, a tym bardziej gdy usłyszałam, że ktoś może w nią grać i ponoć przez nią zginęło już tylu ludzi. Spotkałam się także ze stwierdzeniem, iż ta gra tak naprawdę nie istnieje, ale nie mam pojęcia co jest prawdą. Jeśli jednak nie jest to tylko powtórzona plotka to smutne, że tyle osób było na tyle słabych psychicznie by dać się w nią wciągnąć. Pozdrawiam! /Klaudia
  NASZ BLOG

  OdpowiedzUsuń
 11. Słyszałam o niej i dziwię się jak w ogóle można w to grać przecież to jest chore..

  Zapraszam do mnie

  OdpowiedzUsuń
 12. Dużo o tym słyszałam, chore jest to, jak ludzie chcą żerować na innych, ale nic z tym nie zrobimy, psychole na świecie są i będą.

  Zapraszam do mnie. Będzie mi bardzo miło, jeżeli zostawisz po sobie ślad w postaci obserwacji oraz komentarza. ☺ normalbutdidnot.blogspot.com (click)

  OdpowiedzUsuń
 13. Kiedy się o tym dowiedziałam, pierwsze co pomyślałam to 'chyba nikt nie jest taki głupi żeby w to grać' a jednak, nie wiem naprawdę jak można chcieć grać w coś, aby na koniec się zabić. To chore.
  http://blogowiczkax.blogspot.com//

  OdpowiedzUsuń
 14. Nigdy nie słyszałam o "niebieskim wielorybie" chociaż oglądałam "Nerve" i film bardzo mnie zaintrygował


  /MAGSAILE/

  OdpowiedzUsuń
 15. Świetny blog :)
  Zapraszam w wolnej chwili do nas
  ***KLIK***

  OdpowiedzUsuń